Logo

Podwieczorek z ZUS - Obowiązki pracodawców przy wypłacaniu zasiłków z ubezpieczeń społecznych

Date

Wednesday, February 1, 2023

Time

02:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This event is certified, please provide correct information.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Presenter

Marlena Likos

Aktualnie wykonuje zawód radcy prawnego. Wpisana na listę radców prawnych przy OIRP w Warszawie. Z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych związana zawodowo od 2010 r. Przez kilka lat kierowała działem kadrowo-płacowym w II Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, odpowiadając za realizację zadań obsługi kadrowej i płacowej. Wcześniej pełniła w tym Oddziale funkcję Zastępcy Naczelnika w Wydziale Ubezpieczeń i Składek, zajmując się prowadzeniem postępowań administracyjnych i wydawaniem decyzji.

Od wielu lat prowadzi szkolenia, w tym z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz postępowań administracyjnych. Prowadziła szkolenia dla Klientów i pracowników Zakładu.

Jest wykładowcą na podyplomowych studiach Kadry i Płace w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Prowadzi m.in. zajęcia z zakresu świadczeń z ubezpieczeń społecznych.

Należy do sekcji Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz sekcji Arbitrażu i Mediacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Współpracuje z Gazetą Prawną, gdzie publikuje teksty z zakresu szeroko rozumianego prawa pracy.

Agenda

  1. Wstęp - rodzaje świadczeń z ubezpieczenia chorobowego
  2. Rola płatnika składek w procesie przyznawania i wypłaty zasiłków, w tym dokumentacja zasiłkowa
  3. Uprawnienia i obowiązki płatnika zasiłków
    • Ustalanie prawa do świadczeń zasiłkowych (wynagrodzenie chorobowe a zasiłek chorobowy, okres wyczekiwania a okres zasiłkowy, kiedy prawo do zasiłku jest wyłączone)
    • Ustalanie wysokości świadczeń zasiłkowych i wypłata świadczeń (regulacje i etapy dotyczące ustalenia wysokości świadczenia, sposób i terminy wypłaty świadczeń, przedawnienie prawa do świadczeń)
  4. Kontrola ubezpieczonego – zakres działań pracodawcy
  5. Zasady przejęcia wypłaty świadczeń chorobowych w przypadku problemów finansowych płatnika

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez Pracodawców RP znajdziesz w Polityce Prywatności: https://pracodawcyrp.pl/aktualnosci/klauzula-informacyjna-dotyczaca-przetwarzania-danych-osobowych-osob-fizycznych-przez-pracodawcow-rp

Administratorem Twoich danych będzie organizacja Pracodawcy RP z siedzibą przy ul. Berneńskiej 8, 03-976 Warszawa. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe podane w formularzu, aby umożliwić Ci udział w webinarium lub jeśli wyrazisz na to zgodę, informować Cię o innych wydarzeniach. Masz szereg praw dotyczących Twoich danych. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami na adres e-mailrodo@pracodawcyrp.pl

PROBLEM Z LOGOWANIEM?

Jeśli mają Państwo problem z zalogowaniem się lub nie dostali linku, proszę kontaktować się z nami w godz. 8.30-16.30 pod numerem 22 518 87 51 lub mailowo r.basyrov@pracodawcyrp.pl, k.kwiatkowska@pracodawcyrp.pl