Logo

Cyberbezpieczeństwo w dobie digital economy – praktyczne aspekty cyfrowej odporności biznesu

Date

Thursday, April 22, 2021

Time

02:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Presenter

Katarzyna Szczudlik

Adwokat, specjalizuje się w doradztwie z zakresu ochrony danych osobowych, prywatności i prawa nowych technologii, szczególnie na rzecz podmiotów z sektora finansowego i FinTech. Katarzyna ma doświadczenie w obszarze doradztwa prawnego dla podmiotów z sektora telekomunikacyjnego, IT (umowy wdrożeniowe) i usług płatniczych. Opracowuje i wdraża kompleksowe procedury, mechanizmy i dokumentację zapewniającą zgodność działania organizacji z obowiązującymi regulacjami.
Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT – w tym dotyczących projektów wdrożeniowych, usług chmurowych i licencji oprogramowania. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych.
Interesuje się prawnymi aspektami technologii blockchain i sztucznej inteligencji, zarówno w zakresie aspektów prawnych wykorzystania tych technologii, jak i ich wykorzystania w obszarze usług prawnych.
Katarzyna Szczudlik jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań dot. prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych i rozwiązywania sporów. Regularnie jest prelegentem na polskich i międzynarodowych konferencjach.
Presenter

Jakub Kubalski

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, na bieżąco badając prawne aspekty świata cyfrowego, gier wideo, mediów elektronicznych. Uczestniczył w doradztwie i negocjacjach przy licznych projektach dla podmiotów z branży gier komputerowych, w tym w kwestiach związanych z grami losowymi. 
Reprezentował interesy Klientów przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej (m.in. Prezesa UOKiK, Prezesa UKE, Prezesa UODO), stowarzyszeniami samoregulacji (m.in. Komisją Etyki Reklamy). Jakub reprezentował Klientów w zgłoszeniach do ochrony w UPRP i EUIPO praw własności przemysłowych – znaków towarowych i wzorów przemysłowych, jak również doradzał w postępowaniach sprzeciwowych, o naruszenie praw, o unieważnienie praw. 
Posiada doświadczenie z zakresu tworzenia i negocjowania umów charakterystycznych dla branży marketingowej, telewizyjnej, filmowej, eCommerce. Prowadził rozmaite projekty związane z umowami zawieranymi z konsumentami, jak również dotyczące czynów nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych.  
Przed dołączeniem do SSW, zdobywał doświadczenie w Domański Zakrzewski Palinka sp.k.
Jakub jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
Presenter

Piotr Graczyk

Informatyk z blisko 10 letnim stażem w branży IT. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracę z SSW Pragmatic Solutions rozpoczął w 2014 roku, zaczynając jako specjalista IT. Od tego czasu systematycznie awansował i obecnie pełni stanowisko administratora bezpieczeństwa.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało mu się zdobyć wiedzę praktyczną, niezbędną do zajmowania się bezpieczeństwem IT i przeprowadzania testów penetracyjnych. Prowadził migracje systemów on-premises do chmury, wdrażał rozwiązania ochrony styku sieci, przeprowadzał testy penetracyjne i analizował przeprowadzane próby ataków hakerskich. Ukończył kursy i szkolenia, m. in. administratora systemów bezpieczeństwa, Cisco CCNA, CEH.
W 2015 roku wstąpił do Wolska Polskiego i Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Po ukończeniu szkoleń został skierowany na stanowisko rozpoznania teleinformatycznego.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Administratorem Twoich danych będzie organizacja Pracodawcy RP z siedzibą przy ul. Brukselskiej 7, 03-973 Warszawa. Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe podane w formularzu, aby umożliwić Ci udział w webinarium lub jeśli wyrazisz na to zgodę, informować Cię o innych wydarzeniach. Masz szereg praw dotyczących Twoich danych. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami na adres e-mail: rodo@pracodawcyrp.pl.
Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności: http://pracodawcyrp.pl/webinaria-polityka-prywatnosci


Więcej informacji na temat przetwarzania danych przez Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (00-124) przy ul. Rondo ONZ 1 znajdziesz w Polityce Prywatności, znajdującej się tutaj.

PROBLEM Z LOGOWANIEM?

Jeśli mają Państwo problem z zalogowaniem się lub nie dostali linku, proszę kontaktować się z nami w godz. 8.30-16.30 pod numerem 22 518 87 51 lub mailowo r.basyrov@pracodawcyrp.pl 

Agenda

Podczas webinarium poruszymy szereg problemów prawnych, praktycznych i strategicznych związanych z cyberbezpieczeństwem, w szczególności dot. znaczenia cyberbezpieczeństwa w dobie gospodarki opartej na danych, mapowania i szacowania ryzyka (także w kontekście ochrony danych osobowych), wdrażania wymogów regulacji z zakresu cyberbezpieczeństwa w praktyce oraz stosowania norm ISO.

W trakcie webinarium omówimy m.in. następujące zagadnienia:

  • Znaczenie cyberbezpieczeństwa w biznesie opartym o dane,
  • Trendy regulacyjne dot. cyberbezpieczeństwa,
  • Mapowanie i szacowanie ryzyka – wymogi prawne i dobre praktyki,
  • Wdrożenie wymogów regulacji cyberbezpieczeństwa w praktyce,
  • Normy ISO – czy tylko dla operatorów usług kluczowych/dostawców usług cyfrowych?